Je Vyšehrad mŕtvy?

29. marca 2021 - online podujatie

Je Vyšehrad mŕtvy?

Vyšehradská spolupráca oslavuje 30 rokov. Aj vďaka V4 sme v roku 2004 spoločne vstúpili do EÚ, podarilo sa nám utlmiť dlhoročné národnostné spory a zaradiť sa medzi štáty, ktoré zdieľajú západné hodnoty liberálnej demokracie. Za posledné roky sa však môže zdať, že spolupráca stráca na význame a do centra diskusie sa dostáva otázka, či značka V4 pre Slovensko dnes nie je skôr na príťaž, než na osoh. Má pre Slovensko naďalej význam hlásiť sa k V4? V akých oblastiach je dnes V4 prínosom pre svojich občanov i pre Európu? Existujú alternatívy regionálnej spolupráce prínosnejšie pre Slovensko?

Rozhodli sme sa preto pre Vás v spolupráci s Friedrich-Ebert-Stiftung usporiadať krátky 30 minútový  livestream, v ktorom sa dozviete všetko podstatné o tom ako vplýva značka V4 na Slovensko. Svoj expertný pohľad ponúkne analytik a riaditeľ SFPA & odborník na V4 Tomáš Strážay a diskusiou nás bude viesť výskumný pracovník SFPA, Patrik Kováč.

Zaumíma nás aj VÁŠ NÁZOR, dajte nám o ňom preto vedieť! Vaše otázky nám môžete písať priamo do udalosti, do komentárov alebo kľudne do súkromnej správy.

Máme aj NOVINKU, svojou otázkou sa môžete do diskusie zapojiť aj priamo, prostredníctvom zoom webinára. REGISTRÁCIA: https://zoom.us/webinar/register/WN_3LzEbc-aQvmDw9U2RzmhmQ

Livestream môžete sledovať naživo na našej FB stránke SFPA a Zahraničná politika. Prebiehať bude v slovenskom jazyku.

Tešíme sa na Vás!

https://zoom.us/webinar/register/WN_3LzEbc-aQvmDw9U2RzmhmQ